Ostatnie posty

Certyfikaty to bezpieczeństwo

Certyfikaty to bezpieczeństwo

Wysoka jakość naszych produktów zawsze była podstawową naszych wartości. W celu zapewnienia i potwierdzenia wysokich standardów kosmetyków...

Przeczytaj więcej
o marce Natura Siberica

o marce Natura Siberica

Marka Natura Siberica to pierwsza firma kosmetyków naturalnych w Rosji, której kosmetyki organiczne wykonywane są z dzikich ziół i roślin z...

Przeczytaj więcej

Posty blogu

Ciekawe artykułu o marce i kosmetykach
Certyfikaty to bezpieczeństwo

Certyfikaty to bezpieczeństwo

2578

Wysoka jakość naszych produktów zawsze była podstawową naszych wartości. W celu zapewnienia i potwierdzenia wysokich standardów kosmetyków wytwarzanych z natury, spełniamy szereg wymagań prestiżowych certyfikatów (ICEA, ECOCERT, COSMOS STANDARD, BDIH).

ECOCERT - jedna z największych organizacji, która zajmuje się certyfikacją ekologiczną. Certyfikat ECOCERT - jest to najbardziej rygorystyczny i najbardziej prestiżowy standard wśród producentów kosmetyków naturalnych i organicznych.

Kosmetyki z certyfikatem ECOCERT:

 • muszą zawierać co najmniej 95% składników pochodzenia naturalnego
 • nie mogą zawierać składników pochodzenia zwierzęcego z wyjątkiem produktów naturalnie dostarczanych przez nie, np. miód, mleko,
 • nie mogą być testowane na zwierzętach
 • nie mogą zawierać składników modyfikowanych genetycznie, emulgatorów PEG,
 • rośliny do produkcji muszą pochodzić z czystych ekologicznie upraw, bez nawozów sztucznych i pestycydów
 • muszą być produkowane i magazynowane pod ścisłą kontrolą,
 • nie mogą zawierać: syntetycznych substancji zapachowych i barwiących, syntetycznych antyoksydantów, tłuszczów i olejów, syntetycznych silikonów, składników pozyskiwanych z przemysłu petrochemicznego,

icea

ICEA - Instytut Certyfikacji Etyki Środowiska - jeden z najważniejszych organów certyfikujących produkty naturalne i organiczne we Włoszech i Europie. Włoskie Stowarzyszenie Rolnictwa Ekologicznego (AIAB) oraz Instytut Etyki Certyfikacji (ICEA) we współpracy z grupą producentów jak i konsumentów, opracowało wytyczne dla naturalnych i ekologicznych kosmetyków.

Co oznacza, że kosmetyk posiada certyfikat ICEA?

 • jest kontrolowany na wszystkich etapach jego produkcji.
 • jest bezpieczny, wyprodukowany w zgodzie z przepisami o ochronie środowiska
 • jest wytwarzany z surowców naturalnych i składników aktywnych pochodzenia roślinnego, zatwierdzonych przez standardy AIAB
 • nie zawiera barwników syntetycznych,
 • nie zawiera surowców naturalnych pochodzących z organizmów genetycznie modyfikowanych (GMO)
 • nie jest testowany na zwierzętach
 • posiadają opakowania z surowców nadających się do ponownego przetworzenia
 • w celu sterylizacji produktu nie prowadzi się radioaktywnego naświetlania produktu

bdih

Organizacje i stowarzyszenia BDIH (Niemcy), Cosmebio/EcoCert (Francja), ICEA (Włochy) i Soil Association (Wielka Brytania) zaprezentowały standard i ideę Cosmos wraz z zasadami na targach Vivaness w 2011 roku. Twórcy standardu utworzyli międzynarodowe stowarzyszenie Cosmos Standard AISBL (Association internationale sans but lucratif) zgodnie z prawem belgijskim. Certyfikacja i uzgodnienie ze standardem Cosmos są dokonywane przez organizacje certyfikujące i kontrolujące autoryzowane przez Cosmos Standard AISBL. Firmy chcące uzyskać certyfikat dla swoich produktów nie muszą być członkami stowarzyszenia.

Zasady nowych europejskich standardów

Cosmos-Standard wyróżnia pięć kategorii składników kosmetycznych: 

 • woda,
 • minerały i składniki pochodzenia mineralnego,
 • produkty rolnictwa poddane obróbce fizycznej,
 • produkty rolnictwa poddane obróbce chemicznej,
 • wreszcie inne składniki. Dla każdej kategorii, Cosmos-Standard dokładnie określa co jest dopuszczone, a co nie. Definiuje też które składniki (i w jakich okolicznościach) mogą być uznane jako „ekologiczne" (składniki pochodzenia mineralnego nie mogą, woda również nie) i jak należy obliczać procentową zawartość składników ekologicznych w danym kosmetyku, w zależności o kategorii, do której w/w składnik przynależy.

  Cosmos-Standard przewiduje dwa poziomy certyfikacyjne:

 • dla kosmetyków naturalnych (Cosmos-Natural)
 • dla kosmetyków naturalnych z odpowiednią procentową zawartością składników pochodzenia ekologicznego (Cosmos-Organic).

By kosmetyk naturalny został uznany za ekologiczny, co najmniej 20proc. całości jego składników musi mieć udokumentowane ekologiczne pochodzenie. Jednocześnie co najmniej 95proc. jego składników należących do kategorii produktów rolnictwa poddane obróbce fizycznej musi być certyfikowanych ekologicznie. Kosmetyk naturalny może zawierać maksymalnie 5proc. substancji syntetycznych, z uwzględnieniem części syntetycznych (wg ich masy cząsteczkowej) tych składników będących produktami rolnictwa poddanymi obróbce chemicznej, do których produkcji użyto nie tylko surowce naturalne. Przy kosmetyku naturalnym nie ma konieczności użycia składników ekologicznych, ale w przypadku ich zastosowania, dopuszcza się ich procentowe wykazanie na etykiecie.

             jj

NIESAMOWICIE DZIKI ŚWIAT NATURA SIBERICA - Syberia jest wyjątkowo nieskazitelnym pustkowiem, domem fauny i flory, która pozostała niezmieniona przez wieki. Syberyjskie rośliny przetrwały epokę lodowcową, przez zaadoptowanie się do jednego z najsurowszych środowisk planety. Aby przetrwać w trudnym środowisku tajgi cechują się zagęszczonymi olejkami eterycznymi i substancjami odżywczymi. W efekcie, te niezwykłe zioła i rośliny posiadają rzadkie cechy, które pomagają poprawić ogólne samopoczucie, a używane terapeutycznie działają spowalniająco na proces starzenia się skóry.

Używamy wszystkich tych wyjątkowych właściwości roślin syberyjskich, aby stworzyć kosmetyki, które wypełnią twoją skórę niezwykłą energią.  

oo

Współczesna historia adaptogenów rozpoczęła się w 1940 roku, kiedy to rosyjski botanicy Lazarev i Brekhram zbadali ponad 4000 roślin i ziół, aby zidentyfikować dwanaście z nich jako adaptogeny. W 1984 roku rosyjscy naukowcy opublikowali ponad 1500 farmakologicznych i klinicznych badań dotyczących ziół - adaptogenów. Badania właściwości tych roślin trwają do dziś i nie pozostaje wątpliwości, że adaptogeny mają normalizujący wpływ na naszą fizjologię i zdrowie skóry. 

Te unikalne rośliny przetrwały epokę lodowcową, dostosowując się do jednego z najcięższych środowisk planety – do Syberii. W rezultacie, posiadają rzadkie cechy, które pomagają poprawić ogólne samopoczucie, a użyte terapeutycznie, spowalniają procesy starzenia się skóry.

Natura Siberica używa następujących Adaptogenów:

Rhodiola Rosea (Różeniec Górski, „Złoty korzeń”) – „Sekret do zdrowia i długowieczności" (dr Howard Peiper).

Istnieje ponad 20 gatunków Różeńca Górskiego w przyrodzie, jednak ze względu kluczowe składniki aktywne takie jak rozawina, rozyna, rozaryna oraz salidrozydy, które według wielu badań można znaleźć tylko w Syberyjskim Różeńcu Górskim, roślina ta uważana jest za niezwykłe lekarstwo opóźniające proces starzenia się.

Siberian Ginseng (Syberyjski Żeń – Szeń) - to krzew, który jest bardzo odporny na ekstremalne zimno Syberii. Jest znany ze swoich właściwości adaptogennych i całej gamy minerałów charakterystycznych tylko dla tego typu żeń-szenia. W Rosji roślina ta jest tradycyjnie stosowana do leczenia zakażeń, leczenia chorób i aby poprawić wygląd skóry.

Limonnik Nanai (Cytryniec Chiński) - Syberyjska roślina ziołowa znana jest ze swoich naturalnych zdolności uzdrawiania, co czyni ją jedną z najbardziej skutecznych adaptogenów na świecie. W Rosji Cytryniec Chiński tradycyjnie używany jest przez myśliwych Nanai aby poprawić ich widzenie w nocy, a także jako środek wzmacniający i zmniejszający głód, pragnienie i wyczerpanie. Cytryniec Chiński jest bogaty w witaminę E, C, sole mineralne oraz olejki eteryczne. 

Aralia Mandżurska zapewnia odmłodzenie i wytrzymałość skóry, poprawiając jej odporność na czynniki zewnętrzne i detoksykację. Zapobiega zwiotczeniu skóry twarzy, przywraca elastyczność, wygładza zmarszczki i drobne linie. Tonizuje skórę, dzięki czemu jest aksamitna i delikatna.

FERRARA UNIVERSITY

Wszystkie organiczne kosmetyki podlegają badaniom klinicznym, które potwierdzają ich zgodność, skuteczność oraz bezpieczeństwo dla skóry. Badania zostały przeprowadzone przez niezależnych ekspertów w dziedzinie dermatologii i alergologii. Testy zostały przeprowadzone tylko na ludziach, którzy osobiście zgłosił się do badań. Testy na ludziach dowodzą realnej skuteczności i bezpieczeństwa.

Skuteczność produktów kosmetycznych Natura Siberica, posiadających certyfikat ECOCERT, ICEA, została udowodniona przez badania dermatologiczne przeprowadzone w laboratorium Uniwersytetu Ferrara we Włoszech (www.consorzioferrararicerche.it).